سالمندان در کرج ، خانه سالمندان کرج ، سالمند در کرج ، آسایشگاه سالمندان خردمند، مرکز توانبخشی و مراقبت شبانه روزی سالمندان و معلولین در کرج
اخبار
1396/09/09 14:02

2 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشوردر شورای ساماندهی سالمندان دایر شدن بنیاد های فرزانگان را از مهم ترین اهداف بهزیستی بیان کرد.

دکتر سلمان‌نژاد رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشوربا اشاره به اینکه براساس سرشماری سال 1335 تا 1395 جمعیت سالمندان دو برابر شده است گفت : پیش‌بینی می‌شود طی 13 سال آینده جمعیت سالمندان کشور مجددا دو برابر شود و این آمار در سال 2050 به ازای هر سه نفر یک سالمند خواهد رسید.

سلمان نژاد با بیان اینکه باید برای تامین منابع مالی در زمان سالمندی افراد فکری شود، افزود : باید ترسیم درستی از آینده داشته باشیم و براساس این ترسیم، برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از نگاه حمایتی از سالمندان باید از بهزیستی خارج کنیم، بیان کرد: بهزیستی یک دستگاه موثر در امر سالمندی است اما باید سایر دستگاه‌ها نیز در این موضوع ورود پیدا کنند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور با بیان اینکه قریب به 90 درصد سالمندان خارج از جامعه هدف بهزیستی هستند، و این افراد زیر پوشش سایر دستگاه‌ها قرار دارند گفت : وزارت رفاه وظایفی کاملا روشن در زمینه شورای سالمندی دارد و امید است شورای سالمندی و کمیته‌های تخصصی بتواند فعالیت موثری در این زمینه داشته باشد.

وی  با اشاره به اینکه سند حمایتی از سالمندان باید براساس نیاز جامعه هدف باشد، گفت: این سند باید بتواند نیازهای همه این افراد در شهرهای مختلف مناطق گوناگون کشور را در نظر بگیرد.

موسوی معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه  دولت نمی تواند تنها متولی ساماندهی سالمندان باشد گفت : دولت سازو کار های لازم رادر این زمینه ندارد و باید سازمان های مردم نهاد کمک یار باشند.

موسوی با بیان اینکه اقدامات انجام شده نوید خوبی برای فعالیت ها در حوزه سالمندی است گفت : باید سازوکارهای تکریم سالمندان از سوی مسئولان ذیربط به خوبی مهیا شود تا این فرهنگ بیشتر رواج یابد.

وی تکریم سالمندان را بر اساس قومیت ها متفاوت دانست و گفت:استان زنجان از استان های پیشرو در زمینه تکریم سالمندان است

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :