سالمندان در کرج ، خانه سالمندان کرج ، سالمند در کرج ، آسایشگاه سالمندان خردمند، مرکز توانبخشی و مراقبت شبانه روزی سالمندان و معلولین در کرج
اخبار
1396/02/16 10:45

هفت ماه دیگر اولین پیوند سر در جهان انجام می شود

 سرجیو کاناورو جراح مغز و اعصاب ایتالیایی امیدوار است که در دسامبر ۲۰۱۷ (اواسط آذرماه ۹۶) بتواند برای اولین بار در جهان یک سر را با اتصال دوباره رگ‌ها و رشته‌های عصبی آن به ستون فقرات یک بدن اهدائی، پیوند بزند.

دکتر کاناورو در ماه ژوئن ۲۰۱۵ از جراحان دیگر برای انجام نخستین پیوند سر و مطالعات اولیه این جراحی بزرگ کمک گرفت.

نخستین انسانی که تحت این جراحی قرار خواهد گرفت، «والری اسپریدینوف»، یک جوان ۳۱ ساله روسی است که از بیماری تحلیل عضلانی نخاعی رنج می‌برد.

 قرار است 150 جراح و پرستار از روسیه، چین و کره جنوبی در این پیوند سر که تخمین زده می‌شود ۳۶ ساعت طول بکشد و هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیون دلار دربرگیرد، مشارکت خواهند کرد

برای این جراحی، پزشکان سر را پس از تخلیه خون از مغز به صورت تقریبی منجمد می‌کنند و پس از کاهش گردش خون، سر را با استفاده از نانوتیغ‌‌ها از نخاع برش می‌دهند و در نهایت به بدن جدید، پیوند داده می‌شود. پس ‌از آن، جریان خون را در سر پیوندی به حالت عادی باز می‌‌گردانند. کاناورو مدعی است که بیمار پیوند سر، پس از چند ماه توان‌بخشی قادر به راه رفتن خواهد بود.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :