آسایشگاه سالمندان خردمند، مرکز توانبخشی و مراقبت شبانه روزی سالمندان و معلولین در کرج
اخبار
1395/07/07 18:38

فرماندار کرج: کرج ۱۱۰ هزار سالمند دارد

محمدتقی ایرانی عصر دوشنبه در نشست شورای سالمندان شهرستان کرج اظهار کرد: تکریم سالمندان، یکی از مهمترین آموزه های دینی و ارزش های ایرانی- اسلامی ماست که باید این فرهنگ از همان سال های ابتدای زندگی، به عنوان یک ارزش اخلاقی در کودکان ما نهادینه شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه جمعیت کشور به سمت سالمندی پیش می رود، برنامه ریزی برای ایجاد امکانات رفاهی و ارائه خدمات به سالمندان یکی از مهمترین برنامه های کشور مد نظر مسئولان قرار دارد و در این راستا، دولت با ارائه طرح تحول سلامت، که پوشش بیمه ای همه اقشار جامعه  را در بر دارد گام مهمی برای تحقق این هدف برداشته است.

ایرانی افزود: ارائه تسهیلات به بازنشستگان، امکان تشکیل پرونده در پایگاه های بهداشتی به صورت رایگان و دریافت داروهای مکمل به صورت رایگان از مراکز بهداشت، از دیگر خدماتی است که برای سلامت و رفاه سالمنددر نظر گرفته شده است.

 فرماندار کرج اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۱۱۰ هزار نفر سالمند در شهرستان کرج زندگی می کنند که این تعداد روز به روز در حال افزایش است و باید تمهیدات ویژه ای برای بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی، امکانات ورزشی، فرهنگی و رفاهی و تامین نیازهای آنان اندیشیده شود.

ایرانی تاکید کرد: تسهیل در ارائه خدمات به سالمندان، ارائه تسهیلات درمانی و پوشش های بیمه ای، بهره مندی از امور رفاهی نظیر تخفیف در استفاده از مراکز فرهنگی، و حمایت از سالمندان نیازمند از طریق دستگاه های حمایتی، از مهمترین اموری است که باید مدنظر شورای سالمندان قرار گیرد.

ایرانی، در ادامه به ضرورت تشکیل پرونده سلامت برای سالمندان در مراکز بهداشت و درمان شهرستان کرج  تاکید کرد و گفت: تعامل دستگاه هایی که نسبت به سالمندان وظایفی بر عهده دارند نظیر سازمان بازنشستگی و کانون های بازنشستگان با مرکز بهداشت شهرستان کرج، می تواند ارتباط بین سالمندان با پایگاه های بهداشتی را پررنگ تر کند و از این مجرا، با تشکیل پرونده، وضعیت سلامتی این افراد به صورت مستمرمورد بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین انعقاد تفاهم نامه با مراکز خدماتی، درمانی، فرهنگی و رفاهی باید به شیوه ای باشد که سالمندان برای انجام امور خود با فرایندهای اداری زمان بر مواجه نشوند.

وی در این خصوص پیشنهاد داد در سازمان ها و اداراتی که ارباب رجوع عمومی دارند، بخش ویژه ای برای تکریم سالمندان دایر شود.

فرماندار کرج حفظ شان و احترام سالمندان را نشانه ای از توسعه فرهنگی در جامعه دانست و از مسئولان شهرستان کرج خواست تا با مطالعه طرح های موفق و ارائه طرح های جدید، بنیانگذار اقدامات بدیع و خلاقانه برای رفاه سالمندان و ایجاد رضایت در این قشر از جامعه  باشند.

منبع : خبرگزاری مهراسایشگاه سالمندان در کرج


اسایشگاه سالمندان


بهترین اسایشگاه سالمندان

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :