سالمندان در کرج ، خانه سالمندان کرج ، سالمند در کرج ، آسایشگاه سالمندان خردمند، مرکز توانبخشی و مراقبت شبانه روزی سالمندان و معلولین در کرج
 • دردهایی که در سالمندی سراغتان می آید

  تعداد زیادی از سالمندان به نوعی درد مزمن مبتلا هستند؛ یعنی دردی که پس از یک جراحت یا بیماری ادامه پیدا می‌کند. دردهای حاد کوتاه‌مدت هم در دوران سالمندی کم نیستند. شناخت این دردها به شما کمک می‌کند برای آن‌ها آماده باشید و گاهی حتی از تحریک یا جراحتی که ابتدا باعث ایجاد چنین دردی می‌شود، بپرهیزید. در ادامه به 7 نوع دردی که ممکن است در سنین بالا دچار آن‌ها شوید و نکاتی درباره درمان آن‌ها می‌پردازیم.
 • با این توصیه‌ها سلامتی دوران سالمندی‌تان را تضمین کنید

  تعداد زیادی از سالمندان به نوعی درد مزمن مبتلا هستند؛ یعنی دردی که پس از یک جراحت یا بیماری ادامه پیدا می‌کند. درد‌های حاد کوتاه‌مدت هم در دوران سالمندی کم نیستند.
 • چرا افراد سالمند باید ورزش کنند و چه ورزش هایی برای سالمندان مناسب است؟

  چرا افراد سالمند باید ورزش کنند و چه ورزش هایی برای سالمندان مناسب است؟
  فواید ورزش صبحگاهی: داشتن عادت دویدن در دوران سالمندی می‌تواند باعث مصرف اکسیژن ایده‌آل در افراد بشود‎
 • مسائل سالمندان در ایران

  پیری یا سالمندی به عنوان آخرین دوره زندگی انسان همواره مورد توجه متفکران علوم انسانی و زیست شناسی قرار داشته است. این دوره از زندگی که معمولاً با بالا رفتن سن برای افراد مطرح می شود، در بسیاری موارد مسائلی چون ضعف قوای جسمانی، تنهایی، از کار افتادگی، معلولیت، بیماری و احتمالاً بی سرپرستی و فقر و تنگدستی را همراه خود دارد.
 • سالمندی، جلوه ای از نور الهی

  سالمندی، موهبتی الهی است و سالمند اگر چه خسته راه است، ولی تجربه پربهایش، از بزرگ‌ترین گنجینه‌هاست
 • روز سالمندان

  روز سالمندان نهم مهرماه, به عنوان روز جهانی سالمند نامگذاری شده است تا گامی در راستای تکریم این پدران و مادران برداشته شود پیری گریزناپذیر است, چیزی است که در انتظار همه انسانها نشسته است و صبورانه ما را نگاه می کند احترام به سالمندان چیزی است که در فرهنگ ما از سابق وجود داشته است و هنوز نیز ریشه هایش نخشکیده است در ادامه یک مقاله مفصل در مورد سالمندان و روز سالمند آورده شده است که با هم می خوانیم
 • بلوغ جنسی – Puberty

  زمان بلوغ جنسی در دخترها ۸ تا ۱۴ سال و در پسرها ۱۲ تا ۱۶ سال می باشد.
 • افزایش وزن بطور علمی و بهداشتی

  نیاز به افزایش وزن؟ چگونه  افزایش وزن با روش های بهداشتی و علمی انجام می شود؟
 • خطرات ازدیاد آهن

  علائم هشداردهنده و بیماری های مرتبط با ازدیاد آهن در بدن را جدی بگیرید

   

  آهن فعالیت­های بسیار زیادی  مانند جابه­ جایی اکسیژن در بدن و تنظیم رشد سلولی را بر عهده دارد. برخی افراد به کمبود آهن مبتلا هستند که می ­تواند سبب خستگی، ضعف سیستم ایمنی و کاهش سرعت عملکرد ذهنی ­شود.
 • غذا نخوردن در طول روز و پرخوری در شب ، الگویی مضر برای سلامتی

  عادت غذایی بسیاری از مردم به دلایل مختلف به صورتی است که روزها وعده ­های غذایی را میل نمی­ کنند و وعده­ ی شام را دیرهنگام مصرف می ­کنند.