سالمندان در کرج ، خانه سالمندان کرج ، سالمند در کرج ، آسایشگاه سالمندان خردمند، مرکز توانبخشی و مراقبت شبانه روزی سالمندان و معلولین در کرج
1397/01/13 12:17

حملات کم خونی داسی شکل

اختلال مرتبط با بیماری داسی شکل.

 

حملات کم خونی داسی شکل یک وضعیت اورژانسی است که همراه با بیماری کم خونی داسی شکل دیده می شود، که یک بیماری ارثی  است. در این بیماری گلبول های قرمز داسی شکل می شود، و هموگلوبین هم دچار نقص می شود، گلبول های قرمز نمی توانند در زمان عبور از رگ های خونی تغییر شکل بدهند. انسداد مسیر جریان خون در بخش هایی از بدن باعث ایجاد حملات داسی شکل می شود – درد ناگهانی که ممکن است نیاز به اقدامات درمانی اورژانسی و یا بیمارستانی داشته باشد. عفونت ها، کم آبی بدن و مشکلات دیگری هم زمینه ساز این حملات است. بویژه در بالغین حملات تکراری داسی شکل باعث آسیب اندام ها و یا استخوان ها می شود. این بیماری درمانی ندارد ولی برای کاهش دفعات حملات  روش هایی وجود دارد.

علائم حملات کم خونی داسی شکل

 

درد ناگهانی علامت اصلی حملات این نوع از  کم خونی است. بر اساس محلی که این حمله رخ می دهد، درد ممکن است در استخوان ها، مفاصل، قفسه سینه، و یا شکم ایجاد شود. دیگر علائم آن که ممکن است همراه با درد وجود داشته باشد شامل کوتاهی تنفس، تب درجه پائین، تهوع، استفراغ  و اسهال است.

 

 

 

ترجمه شده از: webmd.com

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :